Jak wybrać dobrą umywalkę?

by admin

Jak nie trudno zauważyć, umywalka jest elementem każdej łazienki, natomiast wybór kształtu, koloru czy modelu do najłatwiejszych nie należy. Czym warto się kierować przy wyborze idealnej umywalki do naszej łazienki? Choć producenci nie ułatwiają nam wyboru, proponując cały szereg rozwiązań, postaramy się w tym artykule znaleźć korzystne rozwiązania.

Elipsa czy może prostokąt?

Zdecydowanie najczęstszym wyborem są umywalki w kształcie elipsy lub półkola. Głównym czynnikiem, który sprawia, że konsumenci je wybierają, jest ergonomia i łatwość w czyszczeniu. Te dwa powody są kluczowe w XXI wieku, biorąc pod uwagę coraz mniej czasu jaki jest poświęcany na prace sprzątające w łazience, jak również chęć uzyskania szybkiego efektu. 

Coraz więcej osób decyduje się na bardziej designerskie rozwiązania, takie jak umywalka w kształcie kwadratu lub prostokąta. To przełamanie tradycyjnych kształtów w łatwy sposób pozwala na uzyskanie futurystycznego charakteru łazienki, tak bardzo dziś pożądanego przez Klientów. 

Jaki kolor wybrać?

Nadal najbardziej popularnym kolorem umywalek w polskich domach jest biel, natomiast przewaga tradycyjnego białego koloru z każdym rokiem maleje. W duchu poszukiwań designarskiego charakteru łazienki, na znaczeniu zyskują kolory industrialne, taki jak beton czy stal. Te ostatnie idealnie wpisują się we wnętrza aranżowane na loftowe. Swoje miejsce w tym rankingu ma również klasyczna czerń.

Ekonomia montażu

Umywalkę możemy zamontować dowolny sposób, natomiast najczęstszym czynnikiem decydującym o wyborze jest ilość posiadanego miejsca w łazience. Na małych powierzchniach idealnym rozwiązaniem jest zamocowanie jej na odpowiednim postumencie z szafką, która pozwala na schowanie mocowań. To rozwiązanie ma dwie zalety, oprócz schowania postumentu, pozwala na wykorzystanie szafki jako miejsce przechowywania kosmetyków lub środków czystości. Warto w tym przypadku skorzystać z gotowych zestawów, pozwoli to na uniknięcie przeróbek stolarskich.

Jaki wymiar?

Wymiary umywalek wahają się od 35 do 60 cm jeśli chodzi o szerokość, natomiast jeśli chodzi o głębokość to przekroje są od 25 do 50 cm. Tutaj jedynym czynnikiem skłaniającym do konkretnego rozwiązania jest powierzchnia jaką chcemy poświęcić na umieszczenie umywalki. 

Trudny wybór

Finalnie o tym, jaka umywalka zostanie zamontowana w naszej łazience, decydują indywidualne czynniki. Warto postawić przede wszystkim na komfort korzystania z umywalki, jak również jej spójność z wystrojem całości łazienki. Umywalka powinna móc sprostać wszystkim naszym potrzebom i służyć przez długi czas, a nam dawać poczucie komfortu, czy niekiedy luksusu. 

Powiązane artykuły