Łazienka z prysznicem – hit czy kit

by admin

Sięgamy po odwieczny, prawie hamletowski dylemat w łazience: wybrać prysznic czy wannę? Przyjrzymy się zaletom posiadania prysznica, pokażemy główne zalety i wady tego rozwiązania. Pokażemy, że prysznic może również zapewnić idealny relaks, choć wielu kojarzy się tylko z szybką i oszczędnością dbałości o higienę ciała.

Komfort nawet na małej przestrzeni

Najważniejszą oraz najbardziej znaną zaletą posiadania prysznica czy kabiny prysznicowej jest mniejsza powierzchnia, potrzebna do umieszczenia w łazience, wynika to z wielu rozmiarów jakie przewidzieli producenci. Dzięki temu można kabinę umieścić w bardzo ekonomiczny sposób, korzystając z różnego rodzaju wnęk czy niezagospodarowanych przestrzeni. Kolejnym plusem posiadania prysznica jest łatwość w czyszczeniu kabiny prysznicowej. 

A może 2w1?

Idealnym rozwiązaniem do zastosowania  w małej łazience jest kabina typu walk-in lub wielofunkcyjne rozwiązania takie jak wanno-prysznic. Otwarta, przestronna kabina z szybami z przezroczystego szkła, nie tylko tworzy komfortową przestrzeń na wzięcie prysznica, ale także wpływa na wizualny odbiór mniejszego wnętrza. Rozwiązanie 2w1 idzie o krok dalej, łączy bowiem zalety wygodnej wanny z funkcjonalną kabiną prysznicową. 

Relaks pod prysznicem – to możliwe?

Producenci znaleźli odpowiedź pozytywną na to pytanie, którą są kabiny z hydromasażem. Taki zestaw składa się z brodzika, kabiny, panelu z baterią prysznicową, dyszami do hydromasażu i górną głowicą. Dzięki temu rozwiązaniu, zwykły, szybki prysznic zamienia się w komfortowy masaż w domowym SPA. Dla bardziej wymagających Klientów możemy polecieć rozwiązanie o wyższym stopniu komfortu, a wręcz luksusu –  kabina parowo-hydromasażowa. Elektronicznie sterowana sauna i szeroki wybór natrysków sprawiają, że w naszej kabinie możemy wziąć kąpiel z prawdziwą przyjemnością.

Bez brodzika?

Rozwiązaniem nowoczesnym i funkcjonalnym jest zastosowanie prysznica bez brodzika. W takim przypadku możemy użyć odpływu liniowego, który jest montowany bezpośrednio w płytkach. Prostota formy i efektywne rozwiązanie sprawdzi się również w małej łazience i doda jej przestrzeni. Prysznic typu walk-in to również świetna opcja w łazience, z której korzystają osoby starsze czy niepełnosprawne – brak wysokiego progu pozwala na samodzielne wzięcie kąpieli.

Dylemat

Niestety, musimy rozczarować wszystkich, którzy liczyli, że rozwiążemy ten najstarszy łazienkowy dylemat. Opinii jest wiele, tak samo jak argumentów za zastosowaniem jednego czy drugiego rozwiązania. Każdy podejmuje swój indywidualny wybór, oparty o możliwości ekonomiczne, dostępną powierzchnię, design czy własne potrzeby. 

Powiązane artykuły