Zalety odpływów liniowych

by admin

Nasze łazienki są co raz bardziej nowoczesne i stylowe. Każdy z nas chce aby była ona komfortowa a przy tym funkcjonalna. Jednym z takich elementów łączących te dwa oczekiwania jest odpływ liniowy.

Co to takiego?

Odpływ liniowy to nic innego jak sposób na odprowadzenie wody z kabiny prysznicowej bez użycia brodzika. Jego główną specyfiką jest wbudowanie instalacji pod powierzchnię podłogi. Zwieńczony jest niewielkim rusztem lub kratownicą na poziomie płytek. Zazwyczaj posiada kształt podłużnej rynny.

Odpływ liniowy połączony jest z kanalizacją w jednym punkcie, dlatego też ważne jest aby podłoga była dobrze wypoziomowana. 

Jest teraz na topie

Kabina prysznicowa z odpływem liniowym jest bardziej komfortowa i funkcjonalna. Nie stanowi żadnych barier. Mogą z niej skorzystać osoby z problemami w poruszaniu się oraz dzieci. Kolejną ważną zaletą jest jej łatwość utrzymania czystości, ponieważ wykończona jest płytkami. Nie gromadzi się na nich brud czy kamień, który jest trudny w usunięciu.

Odpływ liniowy co raz bardziej zyskuje na popularności. Jest wyznacznikiem stylu, nowoczesności czy modnemu obecnie minimalizmowi.

Mocnym argumentem przemawiającym za wyborem systemu walk in jest jego rozmaitość. Pasuje on do każdej aranżacji łazienki, daje poczucie większej przestronności.

Na co zwrócić uwagę?

Jak przy wyborze każdego produktu, warto się kierować odpowiednimi parametrami.

Pierwszym z nich jest przepustowość. Przyjęto zasadę, że ujście powinno móc odprowadzić więcej wody niż podadzą dysze oraz inne źródła. Zbyt mała przepustowość może doprowadzić do zatorów.

Kolejnym czynnikiem wyboru powinna być głębokość zabudowy. Przy zbyt niskiej lub zbyt małej grubości stropu możemy mieć problem z zamontowaniem odpływów. 

Nie bez znaczenia będzie również izolacja. Bez dokładnego uszczelnienia miejsc, w których gromadzi się woda możemy mieć na głowie kolejne wydatki związane z przedostawaniem się wilgoci. Odradzamy stosowanie fug lub silikonu. W tym przypadku niezastąpiony okaże się płyn hydroizolacyjny.

Na koniec, estetyka. Obecnie producenci proponują nam wiele wykończeń. Na rynku jest spory wybór maskownic odwodnienia liniowego. Możemy przebierać w kształtach, kolorach czy we wzorach.

Powiązane artykuły